Her kategoriye ait farklı oto aksesuar ürünlerinin farklı birçok avantajı vardır. Örneğin aracınızda gündüz ledi yoksa, sonradan ekleyebilir daha şık bir görünüme sahip olabilirsiniz. Ya da farların aydınlatması zayıfsa, gece yolculuklarınızda önünüzü görmekte zorlanıyorsanız, yüksek aydınlatma sağlayan led ampüllerle aracınızı özelleştirebilir, daha iyi bir gece sürüşü yaşayabilirsiniz.

Oto aksesuar ürünleri araç konforunu da arttıran ürünlerdir. Koltuklar için üretilen boyun yastıkları ve minderler ile özellikle uzun yolculuklarda daha rahat bir sürüş gerçekleştirebilirsiniz. Yine telefon tutacakları ile sürüşünüze zarar vermeden telefonlarınızın ekranını görebilir, görüşmeleri yanıtlayabilirsiniz. Araç içi veya bagaj organizer çeşitleriyle araç-gereçlerinizi düzgün şekilde saklayabilirsiniz. Bu ve bunun gibi tüm oto aksesuar ürünleri araç içi konforu arttıran özelleştirmelerdir.

Araç lastikleri için jant kapakları, jant göbeği, bijon takımları ile daha şık lastikler elde edebilirsiniz. Yine ön ve arka tamponlar için tampon ekleri ve arka tampon için uygulanan difüzörler ile daha sportif bir görünüme kavuşabilirsiniz. Üstelik bunların montajı çok basit ve her yerde uygulanabilmektedir.

Oto aksesuar ürünlerinin en büyük faydası da aracınıza onbinlerce lira harcamadan ekstra özellikler ekleyebilmenizdir. Örneğin basit bir park sensörüyle aracınızı binlerce liralık masraftan kurtarabilir, yada üst segment araçlardaki benzer özelliklerin olmasını sağlayabilirsiniz. Geri görüş kameraları, kameralı dikiz aynaları, jant ve bijon kapaklarını bunlara örnek verilebiliriz.