İnternetten veya fiziki bir mağazadan oto aksesuar ürünleri satın alırken dikkat etmeniz belli başlı kurallar vardır. Bunları sizin için aşağıda sıraladık. Siz de oto aksesuar fiyatları incelerken yada satın alırken bunlara dikkat ederseniz, pek çok faydasını görürsünüz.

Satıcı ne kadar güvenilir ?

Bir oto aksesuar ürününün ne olduğundan, ne kadara satıldığından çok kimin sattığı da önemlidir. Eğer satıcıya güvenmiyorsanız o ürünü almaya tereddüt edersiniz. Bu sebeple satıcıların vergi mükellefi olup olmadıklarına, bu işi ne kadar süredir yaptıklarına, açık adres iletişim bilgilerinin yer aldığına ve işine ne kadar önem verdiklerine dikkat etmelisiniz. Türkerler Otomotiv 1980 yılından bugüne siz değerli müşterilerimize hizmet vermekten mutluluk duyuyor ve işimizi severek yapıyoruz. Ürünlerin satış öncesi veya satış sonrası tüm süreçlerinde müşterilerimizle online kanallardan irtibat halinde olarak, sorunsuz bir oto aksesuar satış deneyimi sunuyoruz.

Ürün aracıma uygun mu ?

Eğer universal bir ürün almıyorsanız, ürünün aracınıza uyumlu olup olmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz. Her marka ve modele ait farklı ölçüler, farklı ürünler olabileceği gibi, ortak kullanılan standart ölçülere sahip ürünler de bulunmaktadır. Bu ürünleri satın alırken ürün açıklamalarını dikkatlice okuyup aracınıza uygun olacağından eminseniz satın almalısınız.

Ürün kalitesi nedir ?

Bir oto aksesuar ürünü alırken fiyatları incelemeden önce mutlaka satıcısını, ürünün kalitesini ve malzeme yapısını incelemelisiniz. Dolayısıyla ürünleri kıyaslama yaparken sadece fiyatı değil kalitesini de kıyaslamalı buna göre tercihini yapmalısınız.Görselleri aynı olan iki ürünün kalitesi birbirinden farklı olabilir. Dolayısıyla bir karşılaştırma yaparken bu kaliteyi göremez ve anlayamazsanız, yada satıcı bunu belirtmediyse ucuz ürünü seçerek, yanlış tercih yapabilirsiniz. Bu sebeple ürünleri direk fiyat bazlı kıyaslamak yerine kalite, malzeme yapısı üzerinden kıyaslamanız gerekir. Aksi durumda görseli aynı gibi görünen iki üründen ucuzunu buldum diyerek satın aldığınızda, yanlış, kalitesiz ürünü satın almış olabilirsiniz. İkinci kalite bir ürünü ucuza satın alarak, birinci sınıf bir ürün satın almış olmayacağınız için kâr etmediğinizi, aksine bozulma-kırılma durumunda aynısından tekrar sipariş etmeniz gerekeceğini bilmelisiniz. Bu sebeple tercih yaparken görsele göre değil fiyat-kalite kriterlerine göre ürünler tercih etmelisiniz. Kalitesiz şekilde imal edilen ürünler genelde en ucuza satılan ürünlerdir. Sadece ucuz diye bir ürünü almak çok akıllı bir alışveriş olmayacak, aldığımız ürünün yararını arttırmayacaktır.

İade veya değişim imkanı var mı ?

Müşterinin iade ve değişim imkanı mesafeli satış sözleşmesi gereğince bulunmaktadır. Ürün satın alırken iade veya değişim şartlarını-politikalarını mutlaka okumalı, bilgi sahibi olmalısınız.